Anasayfa » Ev Sahibi Kiracı Tartışması

Ev Sahibi Kiracı Tartışması

Bir yıla yakın süredir oturduğum daire üst kattan su sızıntısı alıyor. yukarıdan kaynaklı olduğunu düşündüğüm su sızıntısı benimden de aşağıdaki daire akmaya başladı. Suyun nereden yada Kimden Aktığının Bir önemi yok Su akar Yatağını bulur demişler.

Bizim derdimiz ev sahibimiz olan Neslihan Topraktaş  yukarıdan su akıyorsa yukarıdaki pezevenkle halledeceksin aşağıya su akıyor ise aşağıdaki pezevenkle halledeceksin dedikten sonra. Senin Ev Sahibin Ben değilim. Emlakçı demeye başladı. Ben seni tanımıyordum emlakçı getirdi seni ben sana vermedim evi emlakçıya verdim.

Karşılıklı diyalog halinde devam eden sohbetin devamında Kontratta neden sizin isminiz yazıyor. diye sorunca Mal sahibi benim o yüzden benim adım yazıyor diyor. Kirayı Neden ben ödüyorum o halde diye sorunca ödeyeceksin tabi tabi diyor. yada emlakçıya ver kirayı o bana verir diyor. Ben kirayı Emlakçıya versem ev sahibi bana kira ödemiyor diye dava açabilir diye düşünüyorum. Bu sebeple emlakçıya kira verme işini Hiç Düşünmedim. Tavandan Akan sular yüzünden Kirlenen ıslanan Halıları yıkamaya verdim. 1100 tl tuttu bu ay kiradan düştüm. niye eksik verdin diye beni arayınca yukardaki adamdan alırsın eksiği ben aylardır kapısına gidiyorum. Abla aşağıya su akıyor diyorum. Kadın polisi arayıp Alttaki adam beni rahatsız ediyor diye şikayetçi oluyor. defalarca alt ve üst komşularla Kavga Ettik ev sahibi ben evi yatırım için aldım tadilat yapmayı düşünmüyorum diyor. evi kentsel dönüşüme verdim diyor  Fakat diğer Kat maliklerinin bilgisi yok. Yıkma amaçlı aldığı daireyi bana kiraya vermesine mi yanalım ben senin evi sana vermedim dediği halde benden kira istemesine mi yanalım. sürekli üzerimize akan suya mı yanalım bıktım usandım. Ölende mi kabahat Öldüren de mi diye düşünmekten kendimi alamıyorum.

Author: sevket yavuz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir