Vildan Boduroğlu | Fatma Zehra Koyun Duruşması | Son Dakika

Beylikdüzün’de geçen yıl çocuğunun da evde bulunduğu sırada evli olduğu Vildan Boduroğlu ve Boduroğlu’nun kız kardeşi Fatma Zehra Koyun’u bıçaklayarak öldüren Ferhat Boduroğlu’nun 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapsi istendi. İddianamede Boduroğlu’na yardım ettiği belirtilen yakın arkadaşı Arif Türkan hakkında da toplamda 40 yıl hapis cezası talep edildi.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianamede Vildan Boduroğlu ile Ferhat Boduroğlu’nun ayrılma aşamasında olduğu belirtildi. Vildan Boduroğlu’nun çocuğunu da alarak evini terk ettiği ve kardeşi Fatma Zehra Koyun ile yaşadığı aktarıldı.

İddianamede Ferhat Boduroğlu’nun evine gelen Vildan Boduroğlu’nu bıçaklayarak öldürdüğü, sonra eşinin kendisinden ayrılması nedeniyle suçladığı Fatma Zehra Koyun’u bıçaklayarak öldürdüğü belirtildi. Ferhat Boduroğlu’nun, olaydan sonra üzerini değiştirip yanına kızını da alarak evden çıktığı, yardım eden Arif Türkan ise Ferhat Boduroğlu’ndan 24 dakika önce evden ayrıldığı belirtildi

İddianamede Türkan’ın olay anında evde bulunduğu ve Ferhat Boduroğlu’na yardım ederek suça iştirak ettiğine yer verildi.

Ferhat Boduroğlu’nun ‘Eşi canavarca hisle veya eziyet çektirerek kasten öldürme’ suçundan, baldızına karşı da ‘Canavarca hisle kasten öldürme’ suçundan 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapsi talep edildi.  Arif Türkan’ın ise aynı suçlara yardım ettiği gerekçesiyle toplamda 40 yıl hapsi istendi. (DHA)

Author: sevket yavuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir