Trendyol Tarafından Dolandırılıyoruz

Herkese merhabalar Bu gün size Trendyol adlı dolandırıcı sitenin insanları nasıl dolandırdığını resimli ve delilli ispatlı bir şekilde anlatmaya çalışacağım.

Kendim Şahsen Bilgisayar tamiri yapıyorum.Bir müşterim Trendyol’dan Acer marka bir laptop aldığını fakat kurulum yapılması gerektiğini Söyledi. Bayan laptopu bana getirdiğinde ben kurulum yaparken hanım efendi ile sohbet ediyorduk ve o sırada trendyol ile iletişime geçtik. Bilgisayar açılmıyor diye bize Kutusunu Açtıysanız ürün ikinci el oldu artık iade alamayız dediler . Diye söyledi. Gülüp Geçtik sonra bu sabah bende aldığım bir ağaç kesme motoru için Yarım istedim. Bana ürünün katei açıldı yeniden satılamaz hale geldi. O yüzden iade ve ya değişim yapılamaz yapılamaz diye mesaj yolladılar. Arkadaşlar.

Birincisi ürün streç buz dolabı poşetine sarılmış olarak geldi ve ben kutuyu açmadan makinenin bozuk olduğunu nerden Anlayacağım.  Mesela laptopu kutudan Çıkarmadan Çalışıp Çalışmadığını Nasıl Anlayacağım Farz edelim li laptopa 3500 tl para verdim iade süresi yokmu alınca götümüze mi girmiş oluyor. Trendyolu kullanmadan bir mağazadan almış olsam deneme ve iade süresi olurdu trendyol araya girerek dolandırıcı firmalar  ile iş birliği yapıyor yada firma sağlam ürünü yolluyor fakat trendyol ekibi arızalı ürünleri bize yollayıp yeni ürünleri kendileri stokluyor.

Author: sevket yavuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir