Saçma Sapan İnsanlar

          Saçma Sapan İnsanlar

Herkese Tekrar Merhaba Bu gün sizlere geçtiğimiz hafta… Çalışmakta olduğum bir kurumun sistem hatası yüzünden başıma Gelen bir olayı Anlatmak istiyorum.

Çalışmakta olduğum kurumun bana ait olan odasının hemen karşı tarafında Bulunan oda da! bir kaç Kadın ve erkekten oluşan bir eleman kadrosu bulunmaktadır. Odalarımız karşılıklı ve sürekli yüz yüz bakıyoruz diyerekten artık samimi ve aileden biri olarak Gördüğüm insanlar ile kısa kısa hayatımda yaşadığım anılardan olaylar ve örnekler vererek sohbet ortamı oluşturuyorduk. Kardeş gibi Gördüğüm Bu insanların aslında Kalleş olduklarını anlamam bana çok ağır geldi.

      Samimiyete Aldanma Hatam

Her gün sohbetler edip gülüp konuştuğumuz şakalaştığımız insanlardan beklemediğim bir tavır ile karşılaştım kendileri çıkıp abi biz senden rahatsız oluyoruz bakma gülüp konuştuğumuza Aslında senden haz etmiyoruz demeleri daha hafif atlatabileceğim bir duygu olabilecekken kendi akıllarınca beni kendi üstlerine şikayet ederek odamıza sürekli gidip geliyor çay kahve alıyor bizimle sohbet ediyor ve bizden borç istiyor. biz ona odaklanınca kendi işlerimizi aksatıyoruz. diyerek şikayet etmişler…. Borç isteme  olayını da kısaca şu şekilde özetleyebilirim.

       Bizden Borç istiyor!

Fındıklı Mahallesi Yalçın Sokak.24/3 Maltepe İstanbul adresinde ikamet ettiğim 3+1 evim satılma kararı aldı. ev sahibimi de sevdiğim için mağduriyet yaşamaması adına hızlı bir şekilde yeni bir ev bulup evi taşımam gerekiyordu. Bir miktar param vardı fakat 1500 tl eksiğim bulunmakta idi. Bu durumu Şuan çalıştığım kurumda idari işler amirliği yapan bayana anlatarak 1500TL lik bir avans talebinde Bulundum. Kurumumuzun avans olayına sıcak bakmadıkları cevabını alınca. Aklımdan Bu durum belki idari işer amirini aşan bir durumdur diye düşündüm. Ancak genel müdürün bana yardımcı olabileceği kanısına vardım. kendisine  taşınmam gerektiğini maddi desteğe ihtiyaç duyuyorum…

Bu şekilde bir beyanat verdiğim halde kurumun avans olayına girmediğini tekrarladılar. Buna istinaden karşı odada bulunan çalışma arkadaşlarımın her birinden… 150 ile 300 tl arasında borç istedim. Çünkü 1 kişiden 1500 tl istesem asla bulamayacağımı biliyorum.

O şekilde 1500 tl yi toparlayarak evi taşıdım ve ertesi gün idari işler amirinin beni odasına çağırmasıyla sıkıntılar başladı birden fazla kişiden borç istemişsin ve sürekli odalarına gidip rahatsız ediyormuşsun. Çayını kahveni çay ocağından temin et ve insanlarla muhatap olma diye uyarı aldım.

Sonraki Gün Sevdiğim insanlara karşı tavır almamak adına sakinleştirici alıp işe o şekilde geldim. Olaylarla Hiç Alakası olmayan bir adamın odama gelip, masama oturup bacak bacak üstüne atarak bana hesap sorduğunu zannetmeye başladı. eğer sakinleştirici almamış olsaydım aynı olayı gerçekleştirmiş olsaydı. Herkes biliyor ki ya onu pencereden aşağı atardım . yada kendimi aşağı attırırdım.

Olay bundan ibarettir…..

Aksini iddia edip biz öyle yapmadık böyle demedik diyecek biri varsa buyursun yorumunu hep beraber okuyalım Son olarak olayın bana en elem verici noktası ise kurumda çalışan tek engelli personelim herkesin bana sahip çıkıp kol kanat germesini beklerken yaşamış olduğum şerefsizce Saldırıların sebebi ile işi bırakmayı bile düşündüm

Author: sevket yavuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir