Emekliye zam müjdesi haberlerine inanmayın

Ülkenin mali kriz altında olduğundan şikayet eden kimselerin asgari ücretlerine artmasına sevinip aylarca Google ve haber sitelerinde Asgari ücret ne kadar oldu asgari ücret ne kadar olacak gibi aramalar yaparak Google tarihin en çok aranan kelimeler listesinde ilk 3 sırada yer almaktadır. Diğer iki arama kelimelerini zaten biliyorsunuz.

Emekli maaşlarına zam beklerken alkol ve tütün ürünlerine gelen vergi zamları isyan ettiriyor. Peki bu devlet size her ay maaşı verebilmek için yılda iki kez bayram ikramiyesi veaas zammı yapmak için parayı nereden bulacak. Adamın biri çıkmış her millet vekilin her bakanın altında En lux mercedes var neden Mercedes daha ucuz bir araba olsun derken spikerin sizin arabanız nedir sorusuna benimkide Mercedes diyerek kendi kendini rezil eden insanlar aciz diye sokaklara çağırıyor milleti.

Açsın ama alkole yapılan vergi zammından sikkayet ediyorsun.

Hayat pahalılığindan şikayet eden ev sahibi Ahıra benzeyen evlere 7 bin kümese benzeyen yamuk yumuk evlere ise en en az 13 bin TL istiyor asgari ücreti şikayet ederken asgari ücret üzerinde ev kiraya vermeye çalışmak insanlık suçudur.

Şimdi haber sitesi sahipleri emekliye maaş zammı diye başlıklar atarak sazana benzettiği sizlerde günde 500 bin TL tiklams başı pwra kwzandiklarini biliyor muydunuz. İşte o paralar ile size hava yapan insanlardan vergi alan devleti elestiriyorsunuz

Bir açık oturum programında bir öğrenci cebimde şuan iPhone 14 pro Max var akşam kız arkadaşım ile Starbucks ta bilmem ne kadarlık kahve zikkamlanicaz hani yokluk açlık nerede en pahalı telefonu kredi çekip almak nedir.

Bir

Author: sevket yavuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir