Deprem Yardım Malzemeleri

Deprem Yardım Malzemeleri

Değerli Takipçilerim!

Dün Sabah Deprem Bölgesine Yapılan yardımları tv kanallarında gösteriyorlardı.  gözüm bir ara televizyona ilişti… Çok iğrenç ve sapıkça ürünleri yardım malzemesi olarak gönderen insanların olduğunu fark ettim. Topuklu ayakkabı çamaşır mandalı jartiyer gibi daha bir sürü saçma sapan ürünlerin afet bölgesine ulaştırıldığını görünce artık milletimizin ne kadar duyarsızlaştığını görmeye başladım.

Bu konuda Sizlere 17 Ağustos 1999 depremini yaşamış biri olarak depremzedelere ve afet bölgelerine! yapılabilecek yardımlardan bahsetmek ve en hayati ihtiyaçlardan bahsetmek istiyorum….

Babet yada spor ayakkabı bu durum molozlar içinde rahat yürümeyi kolaylaştırır.

polar tarzı eşofman takımı Gece uykudan kalkan kişilerin çarşafa sarılıp sokaklarda oturduğunu gördüm. Faydası olacağını düşünüyorum…

Giyim ürünleri  Bu durum ise insanların ısınma ihtiyaçlarını karşılayacaktır. Giyim ürünü yollarken. Edepli kıyafetler yollamanızı rica ediyorum.

Mont ve eldiven  Kış mevsimi  olması sebebiyle insanların ısınmasını sağlayacaktır.

Hazır bebek bezleri  Bebekli aileler için çok önemli bir yardım malzemesi olacaktır.

Bebek maması ve cici bebe  bebekli aileler ve bebeklerimiz için çok ama çok önemli bir yardım olacaktır.

Kadın Hijyen ürünleri  Afet bölgesinde bulunan bayan kardeşlerimizin ne kadar çadır hayatı yaşayacakları belli olmadığı için onlar için en önemli yardım malzemesi olacaktır.

Hazır gıda ürünleri  Pişirilmiş ve sadece ısıtılarak tüketilmek üzere satılan besin ürünleri…

 

 

 

 

Author: sevket yavuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir