Biyometrik resim fiyatları

Herkese Merhaba değerli Takipçilerim Dün yeni Kimlik çıkarmak için Gerekli evrak ve belgeleri araştırıyordum. Karşıma bir sürü  farklı açıklama çıktığı için en doğru bilgiyi Yaşayarak öğrenirim diye düşündüm. Doğrudan aldığım randevuya gittim. bir adet bio metrik resim istediler yok dedim git çektir dediler. 1 fotoğraflı gerekli fakat fotoğrafçılar 4 taneden aşağı resim çekemediklerini söylediler ve  4 resim  90 Türk lirası aldılar.

Tekrar Nüfus müdürlüğüne gittim eski kimliğimi istediler ve parmaklarımı tek tek tarayıcıya okuttular… Kadın benden imza aldıktan sonra ben Ödeme yapacak mıyım? dedim. Yapmadınız mı dedi hayır dedim. ziraat bankasına gidip kartsız işlemler bölümünden ödeme yapmam gerektiğini söylediler. hemen Ziraat Bankasına Koştum. Yan Yana 2 Atm vardı. içeriye girdim. içeriden kimlik ödemesi almıyorlar.

Bankamatiklerden birisi sıradan işlemler için bir tanesi kimlik bedeli yatırmak için kullanılmaktaymış. Lütfen Sıra bekleyenlere sorunuz. yoksa Çok ve gereksiz bekleme yaparsınız. Toplamda  83 tl Kart bedeli alıyorlar. Ödemeyi yaptıktan sonra ne olur ? ne olmaz diyerek Makbuzu da yanımda götürdüm. Gerek yokmuş. işlemler tamamlandıktan sonra size A4 şeklinde Bir kağıt vererek geçici kimlik kartınız budur. 15 gün içinde evinize gelecektir dediler ve işleminiz tamamlandı diyerek bana yol verdiler. Aldığım o yol ile eve geldim…

Author: sevket yavuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir