Bahçeşehir Koleji | Engelli Personel

%46 oranında hafif engelli biri olarak… Bahçehir koleji Zümrütevler  Kampüsünde Bahçevan Olarak 20 mayıs 2019 yarihinde işe başladım.. Haziran,  Temmuz ve Ağustos Aylarında. Güneşin Altında Bahçe suladıktan sonra beni Teknik bilgim olduğu için konferans salonunda bulunan Rejiye sorumlu Yaptılar. Tamamen Açık ve herkesin rahat bir şekilde girebildiği bir alan olan Reji odasına… Anahtarlı bir dolap istedim. Dolap geldikten sonra İşimiz bittiğinde Tüm Malzemeleri dolaba kilitliyordum. Bir kaç Gün sonra Müzik öğretmenlerinden birisi rejiye girip burada 4 tane mikrofon kanlosu olacaktı  biri nerede diye sordu. Ben buraya sorumlu olduğumdan beri 3 adet kablo var desemde adam bana alıp eve götürmüşsün. Ben, idari işlerin yerinde olsam seni topa tutardım. Şöyle ayapardım Böyle Yapardım diye suçlamalarda bulunmaya başladı.

Daha sonra Kayıp olduğu söylenilen kablo okulun  açıldığı ilk gün Girişte danışmanın anons yaparken kullandığı mikrofona bağlı olduğu oğrendik. ve ben hırsızlık ile suçlandığım için işi bırakmak istedim… Kampüs müdürü ve idari işler sorumlusu tarafından, müzik öğretmeni benden özür dilemeye zorlandı sanırım. Gelip özür diledi ve istifamı iptal ettiler….

Sonraki dönemlerde Reji odasında öğrencilere eğitim vermek amacı ile provaları öğrencilerle veya IT görevlisi Arkadaşlarla Yapılıyor. Gösteri günü beni hadi gel gösteri başlıyor diyorlardı. Provalarda olmadığım için konudan bir haber olunca Kabak başıma Patlıyordu… Daha sonra beni teknik personel olarak 2 arkadaşın yanına verdiler. oradan IT bölümüne Yönlendirdiler..

Daha Öncelerden emaar square Alış veriş merkezinin Şantiye Ofislerinde 4 yıl İT Görevlisi olarak çalışmıştım. Zümrütevler kampüsünde velilerin Turkine Kartlarını basma işleri bana verildi. Tüm Word dosyalarını hazırladıktan sonra. Kartları oluşturmak için istemediğim halde zorla Nakkaştepe Kampüsüne Gönderildim. 2 gün boyunca öğlen yemeği vermediler ve o şekilde geriye döndüm.

sonra Yaz sezonlarında Teknik servis Arkadaşlara Yardım etmeye okul sezonunda ise Fotokopi odasında Fotokopi çekmeye başladım. 2 sezon arka arkaya fotokopi odası yönetmeye başladım. Siyah beyaz Fotokopi makinesi arızalı olduğu için A3 çıktılar alınırken başında beklemem gerekiyordu…

 

Author: sevket yavuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir