KULLANMA TALİMATI
A-FERİN® SİNÜS 500/30/1,25 mg film kaplı tablet
Ağızdan alınır.
Etkin madde: Her film kaplı tablet 500 mg parasetamol, 30 mg psödoefedrin hidroklorür,
1,25 mg triprolidin hidroklorür içerir.
Yardımcı maddeler: Prejelatinize nişasta, povidon, krospovidon, stearik asit, magnezyum
stearat, mikrokristalin selüloz, hidroksipropilmetil selüloz, titanyum dioksit, kinolin sarısı
alüminyum lak, indigo karmin
Bu ilacı kullanmaya başlamadan önce bu KULLANMA TALİMATINI dikkatlice
okuyunuz, çünkü sizin için önemli bilgiler içermektedir.
Bu kullanma talimatını saklayınız. Daha sonra tekrar okumaya ihtiyaç duyabilirsiniz.
Eğer ilave sorularınız olursa, lütfen doktorunuza veya eczacınıza danışınız.
Bu ilaç kişisel olarak sizin için reçete edilmiştir, başkalarına vermeyiniz.
Bu ilacın kullanımı sırasında, doktora veya hastaneye gittiğinizde doktorunuza bu
ilacı kullandığınızı söyleyiniz.
Bu talimatta yazılanlara aynen uyunuz. İlaç hakkında size önerilen dozun dışında
yüksek veya düşük doz kullanmayınız.
Bu Kullanma Talimatında:
1. A-FERİN SİNÜS nedir ve ne için kullanılır?
2. A-FERİN SİNÜS’ü kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler
3. A-FERİN SİNÜS nasıl kullanılır?
4. Olası yan etkiler nelerdir?
5. A-FERİN SİNÜS’ün saklanması
Başlıkları yer almaktadır.
1. A-FERİN SİNÜS nedir ve ne için kullanılır?
A-FERİN SİNÜS 20 adet tablet içeren blisterler halinde bulunmaktadır.
A-FERİN SİNÜS, üst solunum yollarını açıcı etki gösteren bir ilaçtır. Alerjik nezle, alerjik
olmayan sürekli nezle, soğuk algınlığı ve grip gibi durumların belirtilerinin giderilmesinde
kullanılır.